Tovább a tesztautóra.

Slot Car derbi a Duna Plázában

Írta: TesztAuto.hu 2014-12-15 16:00:01

Csúcstartó bajnokkal, közel félezer nevezővel, extrém előzésekkel és izgalmas futamokkal zárult hétvégén a Carrera Challenge Tour 2014, amelyen Magyarország legprofibb slot car versenyzői küzdöttek meg egymással

A felnőtt kategória győztese a tavalyi senior nyertes, Tóth Antal lett, aki jövőre a németországi világbajnokságon képviseli hazánkat. Az alma nem esett messze a fájától, ugyanis fia, Tóth Benjámin végzett az első korcsoport élén. Taktikában, gyorsan száguldó autókban és látványos előzésekben nem volt hiány a versenypályán, ahol minden tizedmásodperc számított.

A végeredmények bizonyítják az 1960-as években alapított világhírű márka „Autósport otthon” mottóját, hogy ez a játék könnyen szenvedélyünkké válhat, akár sportszerűen is űzhetjük. A hét-tizenkét évesek korcsoportját ugyanis Tóth Benjámin nyerte, aki nem először villantotta meg tehetségét, s akinek édesapja, Tóth Antal a tavalyi győzelme után ismét diadalmaskodott a felnőttek között. Így ő képviselheti Magyarországot a Németországban megrendezendő Carrera World Championship nemzetközi mezőnyében.

A jó hangulatú versenyhétvége rengeteg érdeklődőt vonzott - akárcsak tavaly -, még a lányokat is lenyűgözték a profi versenyzők bravúrjai. Az esemény házigazdájával, Winkler Róberttel együtt szurkolt Kolovratnik Krisztián és kisfia is, aki már most óriási rajongója a sportágnak, jövőre talán már versenyzőként vesz részt a bajnokságon.